Stowarzyszenie Rzeczoznawców Radiestezji

 

Strona główna

srr@vp.pl

02-362 WARSZAWA

IBL.ul. Bitwy Warszawskiej 1920r. nr 3 pok. 03

telefony :

SEKRETARIAT:

668640274

503076119

 

e-mail:

srr@vp.pl

PRACOWNIA:

608800577

BIULETYN

503076119

 

 

 

 

 

 

 

Radiestezja - Kronika wydarzeń

 

Walne Sprawozdawczo – Wyborcze Zebranie Członków Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji

 Walne Sprawozdawczo - Wyborcze Zebranie Członków SRR, które odbyło się się w dniu 28 kwietnia 2018 r. (sobota) o godz. 11.00 w sali konferencyjnej budynku przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 3 piętro 2 w Warszawie.

SPOTKANIA Z RADIESTEZJĄ

„Naturalne i sztuczne promieniowania na dużych obszarach”

Swoimi przemyśleniami podzielił się:

JAKUB ZEMŁA – dotychczasowy organizator spotkań

Termin: 18 kwietnia  2018 godzina 18:00

Miejsce: Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji

 w Warszawie przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r nr 3

 

 

 

W dniu 1 kwietnia 2018r. odszedł od nas kol. Witek Znamierowski. Wspaniały mistrz, rzeczoznawca, nauczyciel, kolega i przyjaciel.

Pogrzeb odbył się w dniu 7 kwietnia o godz. 13 w kościele Parafii Rzymskokatolickiej pw. Przemienienia Pańskiego, Kurdwanów 23

https://goo.gl/maps/sGqCb11feVQ2

 

 

„Techniczne i naturalne ekrany radiestezyjne”

Swoimi doświadczeniami podzielił się:Członek Honorowy, założyciel SRR ROMAN SZYMAŃSKITermin: 21 lutego  2018 godzina 18:00

 "Metody obniżania poziomu natężenia promieniowania ziemskiego część I".


A w tym: metody wykorzystujące materiały naturalne jak kamień lub cegły oraz zasada ich działania. Jak zrobić ekran z kamienia i jak on działa. Próba wyjaśnienia zjawisk falowych w radiestezji. Teoria: jak zbudować idealny moderator. Rodzinna tradycja 2 pokoleń radiestetów:

Prezentował: TOMASZ WOŹNIAK

Termin: 30 listopada 2016 godzina 18:00

 

 

 

Fotki z warsztatów radiestezyjnych

 

 

 

Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborczym Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji odbyło  się w budynku Instytutu Badawczego Leśnictwa w Warszawie przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 3 w dniu 18 kwietnia 2015 r.  o godz. 11.30 .

 

Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków SRR, które odbbyło się w dniu 26 kwietnia 2014 r. (sobota) o godz. 11.00 w sali klubowej budynku Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 3 p.015.

Fotki z kursu czeladniczego 2013

 

 

Walne Zebranie

 

        W dniu 27 kwietnia (sobota) o godz. 11.00 w sali klubowej Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie ul. Bitwy Warszawskiej 1020 Roku nr 3

odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji.

 

Fotki z Walnego zebrania

 

 

 

SPOTKANIE WIGILIJNE RADIESTETÓW 2012r.

 

 

 

           Coroczne spotkanie Wigilijne radiestetów odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji

w Warszawie ul. Bitwy Warszawskiej 1920r. nr 3 w budynku Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych 15 grudnia 2012r (sobota) o godz. 11.00. Możesz zobaczyć http://360.io/LpzXvq

 

Zbigniew Ożarski  nie żyje!

 

Zbigniew Ożarski nie żyje

Odszedł od nas nasz kolega i wykładowca w Studium Radiestezji dyplomowany  bioenergoterapeuta i radiesteta z wieloletnią praktyką. W swojej  działalności stosował działania odnoszące się do poziomów energetycznych zwanych medycyną bioenergetyczną. Łączył metody radiestezyjne z bioenergoterapią oraz  medycyną chińską.  Członek Polskiego Stowarzyszenia Bioterapeutów Polskich "Biopol" oraz Federacji Stowarzyszeń Radiestezyjnych.

Pogrzeb odbędzie się 19.09.2012r. godz. 13.00 na Wólce Węglowej sala A

 

 

 

 

Zbigniew Gembal nie żyje!

Mistrz Bioenergoterapii od 2001r. Prezes Stowarzyszenia Bioenergoterapeutów Radiestetów i Homeopatów "Ziemi Lubelskiej"
Przewodniczący Komisji przy Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie
Członek Ogólnopolskiej Komisji Bioenergoterapeutów i Radiestetów.

Urodził się 1 stycznia1931r. w Olechowicach. Członek Stowarzyszenia Psychotronicznego w Lublinie od 1982r. Członek założyciel od 1984 Sekcji Ochrony Środowiska i Radiestezji  SIMP w Lublinie. Członek założyciel i Prezes Stowarzyszenia Radiestetów, Bioenergoterapeutów i Homeopatów „Ziemi Lubelskiej od 1997r. Członek Ogólnopolskiego Cechu Bioenergoterapeutów i Radiestetów. Odznaczony Srebrną odznaką Federacji (1999r), Złotą odznaką Jubileuszową Federacji (2006r), Złotą oznaką Federacji (2006r.) oraz Honorową Odznaką Izby Izby Rzemieślniczej w Lublinie.

 Pogrzeb odbędzie się 12 września w Lublinie na cmentarzu na Majdanku o godz. 12.00

Składamy serdeczne kondolencje rodzinie i całemu środowisku radiestetów i bioenergoterapeutów z Lublina

 

WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW SRR 28.04.2012

 

     Szanowne Koleżanki i Koledzy!

 Uprzejmie informujemy, że w dniu 28.04.2012r. o godz. 11.00 w Sali Klubowej Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920r. nr 3 odbyło się Walne Zgromadzenie sprawozdawczo – wyborcze członków Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji.

     

      Wybrano nowy Zarząd Stowarzyszenia, w skład którego weszli: kol. Andrzej Kolk, kol. Stanisław Polak, kol. Piotr Gałęzowski, kol. Leszek Gilak oraz kol. Wiesław Gryz. Do Komisji Rewizyjnej ponownie wybrano kol. Helenę Andrulewicz, kol. Zbigniewa Bagnowskiego oraz kol. Irenę Stiasny. W skład Sądu Koleżeńskiego ponownie wybrano kol. Henryka Adamskiego, kol. Dariusza Kuźniaka oraz kol. Karola Szablewskiego.

Walne Zgromadzenie SRR przegłosowało zmiany w Statucie Stowarzyszenia.

28.04.2012r.

Zarząd Stowarzyszenia

 

 

Koleżanki i Koledzy 

dotarła do nas wiadomość o zgonie Kolegi Witolda Piaseckiego - jednego z założycieli i Honorowego Członka naszego Stowarzyszenia.

Pożegnanie Kolegi odbędzie się w Warszawie w kościele św. Karola Boromeusza (cmentarz Stare Powązki) przy ul. Powązkowskiej we wtorek 27 kwietnia o godzinie 12:00, co podajemy za nekrologiem w prasie.

Dla upamiętnienia Tego, który odszedł zapalmy wirtualny znicz na stronie :

http://wirtualnyznicz.pl/zapal.html?pid=797057

 

         Z serdecznym wspomnieniem o Koledze Witoldzie Piaseckim i głębokim żalem.

Zarząd Stowarzyszenia

 

 

Mgr inż. arch. Witold Piasecki

1927-2010

 

 

 

Witold Piasecki (ur. 28.09.1927r. - zm. 18.04.2010r.) - architekt, radiesteta, żołnierz AK, uczestnik Powstania Warszawskiego, wielce zasłużony dla rozwoju polskiej radiestezji, Członek Honorowy Polskiego Cechu Radiestetów, Członek Honorowy Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji, współautor radiestezyjnego systemu pomiarowego  SRW

 

 

 

Kol. Witold Piasecki urodził się 28. 09.1927r. w Warszawie. W czasie II wojny służył w konspiracji w Kompani Harcerskiej Batalionu Narodowej Organizacji Wojskowej AK „Gustaw”, w którym pełnił funkcję z-cy dowódcy Plutonu łączników Bojowych i dowódcy czołówki pirotechnicznej batalionu w przygotowaniach do Powstania Warszawskiego o pseudonimie „Wiktor”. W latach 1943-44 skonstruował granat z zapalnikiem całkowicie schowanym w zakamuflowanej skorupie. 11 marca 1944 podczas prób z granatem doszło do wybuchu, w wyniku którego kol. Piasecki utracił po trzy palce w obu dłoniach. Po wybuchu Powstania Warszawskiego działał na Woli, a po upadku Woli przedostał się wraz z resztą batalionu „Gustaw” kanałami na Stare Miasto gdzie został odkomenderowany do wytwórni granatów przy ul. Świętojerskiej i działał jako kierownik zmiany montażu granatów. W ostatnich dniach Powstania Warszawskiego  „Wiktor” – Witold Piasecki działał w Śródmieściu. Po upadku Powstania Warszawskiego dostał się do niewoli do Stalagu XI-B.

 Po wyzwoleniu ukończył liceum i zdał maturę w szkole im. I Dywizjonu Gen . Maczka. Pracował na budowie Trasy W-Z oraz MDM.. W 1951r. ukończył architekturę na Politechnice Warszawskiej. W 1957 r. założył pierwszą w Polsce spółkę państwowo-prywatną -Towarzystwo Budowy Mieszkań, której celem było budowanie i sprzedaż gotowych, tanich domów jednorodzinnych i mieszkań. Prowadził działalność społeczną w Wojewódzkim Komitecie Ochrony Miejsc Pamięci Narodowej, Przewodniczący Komisji Upamiętnień. Odznaczony Krzyżem Walecznych, Krzyżem Zasługi z mieczami,  Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski  (1989r.), Nagrodą Miasta Stołecznego Warszawy (2009).

      Z radiestezją był związany od początku tworzenia się organizacji radiestezyjnych. W 1982 roku Witold Piasecki współorganizował wraz z Feliksem Haczewskim współpracę radiestetów warszawskich z Zespołem Rzeczoznawców SARP w zakresie opracowywania ekspertyz biocenotycznych dla dużych obiektów i dla potrzeb planowania urbanistycznego. Był jednym z 12 pierwszych instruktorów radiestezji w środowisku radiestezyjnym (nr upr.4). Był współzałożycielem i przewodniczącym kadry instruktorskiej Stowarzyszenia Radiestetów w Warszawie (1981r), później w Towarzystwie Psychotronicznych i w Polskim Towarzystwie Psychotronicznym. Aktywnie uczestniczył w radiestezyjnych Sympozjach i Konferencjach Krajowych. Opracował: „Podstawy, wytyczne i instrukcje oceny terenów inwestycji w zakresie obciążenia radiacją geopatyczną”, a także broszurę „Materiały szkoleniowe w zakresie stosowania radiestezji w budownictwie”. Kol. Witold Piasecki był twórcą systemu pomiarowego SRW, do którego opracował ogólne zasady stosowania. Był członkiem założycielem Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji w 1992r. W latach 1995-2001 pełnił obowiązki wiceprezesa Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji , a od 2001 do 2004 był Przewodniczącym Komisji ds. Kwalifikacji w Stowarzyszeniu, Funkcję Członka Komisji ds. Kwalifikacji pełnił do śmieci. W uznaniu zasług Kol. Piaseckiemu nadano w 1998r. tytuł Członka Honorowego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji. Był również Honorowym Członkiem Polskiego Cechu Radiestetów.

 Zmarł 18 kwietnia 2010r. po ciężkiej chorobie w wieku 83 lat. Cześć Jego pamięci.  

 

Walne Zgromadzenie SRR 17.04.2010r

Walne Zgromadzenie odbyło się w pierwszym terminie  o godz. 11:30 w Sali Klubowej Instytutu Badawczego Leśnictwa przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920r. nr 3.

 

 

 

Zarząd Stowarzyszenia

 

 

Nowe spojrzenie na pomiary radiestezyjne

WARSZTATY RADIESTEZYJNE

W cyklu spotkań  Nowe spojrzenie na radiestezję dnia 27 lutego (sobota) w siedzibie Stowarzyszenia od godziny 10.00 kol. Gracjan Kuźniak  zaprasza na warsztaty Analiza oddziaływania odpromienników.

W trakcie warsztatów przewidziana jest kontynuacja zajęć informacyjno- dydaktycznych części teoretycznej:

·        kol. Romana Turewicz  przedstawi 15 minutowa prezentację nt. Wybrane elementy teoretycznych podstaw radiestezji,

·        w części informacyjnej omówione zostaną wnioski z przekazanych przez Kolegów uwag.

Koszty uczestnictwa wynosi dla członków SRR 20 zł a dla  osób niezrzeszonych  25 zł.

Prosimy o zgłoszenie (e-mail na konto srr@vp.pl lub sms-em na nr 0-512-109-708) swego udziału w spotkaniu do dnia 25 lutego b.r.

Prosimy także o zwyczajowe potwierdzenie odbioru tej informacji oraz potwierdzenie udziału w warsztatach.

Zarząd Stowarzyszenia

 

SKRYPT -   autor Gracjan Kuźniak

"Wstęp do szkolenia w zakresie badań promieniowań sieciowych, pól wirowych oraz innych występujących tam zjawisk."

A zatem najbliższe warsztaty – to sposobność do szerszego poznania zagadnień promieniowania sieciowego i związanych z nim zjawisk, albowiem:

 • poznamy bliżej mało znane ogółowi problemy pól wirowych,
 • poznamy technikę ich poszukiwania i dokonywania pomiarów szkodliwości biologicznej,
 • porównamy ich parametry z parametrami innych radiacji geopatycznych.

*          *          *          *          *

           

 

W cyklu spotkań  Nowe spojrzenie na radiestezję dnia 23 stycznia  (sobota) w siedzibie Stowarzyszenia od godziny 10.00 kol. Prezes Stowarzyszenia  zaprasza na   warsztaty Ocena promieniowań w środowisku człowieka i możliwości ich neutralizacji.

W ramach prowadzonych przez kol. Andrzeja Kolka ćwiczeń diagnozować będziemy radiacje naturalne i sztuczne generowane przez człowieka  a także  badać skuteczność neutralizatorów promieniowań i określać ich przydatność dla praktyki radiestezyjnej.

W trakcie warsztatów przewidziana jest też inauguracja serii zajęć informacyjno- dydaktycznych z zakresu teoretycznych i praktycznych podstaw radiestezji:

·        prowadzący warsztaty kol. Andrzej Kolk zaprezentuje i omówi swój warsztat pracy -  metody szybkiej diagnozy radiestezyjnej, algorytm działań w trakcie konsultacji radiestezyjnych i ekspertyz,

·        kol. Romana Turewicz  przedstawi prelekcję pt. Elementy współczesnych teoretycznych podstaw radiestezji.

W związku z modyfikacją działań edukacyjnych przeprowadzona zostanie ankieta, która pozwoli na dostosowanie form i terminów do potrzeb uczestników. Wyniki jej  posłużą także  Zarządowi do opracowania tematyki i programów szkoleń dla adeptów radiestezji, organizacji zajęć doskonalących dla członków Stowarzyszenia oraz spotkań otwartych..

Takie kilkugodzinne spotkania to dobra okazja do wymiany doświadczeń osób zainteresowanych nie tylko problematyką pól wirowych ale także postępem wiedzy i praktyki radiestezyjnej w innych obszarach – akceptujących jak i negujących proponowane metody pracy lub podstawy teoretyczne.  

W związku z zapytaniami informujemy, że w zajęciach 23 stycznia uczestniczyć mogą zaproszeni przez uczestników goście po uprzednim poinformowaniu o tym organizatorów.

Koszty uczestnictwa 20 zł. członkowie SRR, 25 zł. osoby niestowarzyszone.

Od ilości osób zdeklarowanych zależeć będzie zakres tematyczny i organizacja spotkania (m.in. druk odpowiedniej ilości materiałów), dlatego prosimy o zgłoszenie (e-mail na konto srr@op.pl lub sms-em na nr 0-512-109-708) swego udziału w spotkaniu do dnia 18 stycznia b.r. Prosimy także o zwyczajowe potwierdzenie odbioru tej informacji.

Zarząd Stowarzyszenia zapraszając na najbliższe spotkanie wyraża podziękowanie za przekazane na jego adres życzenia świąteczne i noworoczne.

Warszawa, dnia 9 stycznia 2010 roku.

 

 

 

W sobotę 12 grudnia 2009 o godz.10.00 Zarząd organizuje w siedzibie Stowarzyszenia kolejne spotykanie z kolegami: Gracjanem i Dariuszem Kuźniakiem w ramach cyklu „Nowe spojrzenie na radiestezję”. Tematem Spotkania będzie Ocena promieniowań i ich neutralizacja.

Te ostatnie w tym roku spotkanie będzie też dobrą okazją do zabrania głosu w dyskusji nad statutem i programem działania w 2010 roku oraz złożenia życzeń świątecznych i noworocznych.

Prosimy o potwierdzenie odbioru niniejszego komunikatu oraz zgłoszenie swego udziału w spotkaniu do dnia 9 grudnia (e-mail – srr@op.pl lub sms na nr 0-512-109-708).

 

Zarząd Stowarzyszenia

 

 

w cyklu spotkań  Nowe spojrzenie na radiestezję dnia 14 listopada (sobota) w siedzibie Stowarzyszenia o godzinie 10.00 rozpoczną się warsztaty podsumowujące pierwszy etap szkoleń.

Prowadzący - koledzy Gracjan Kuźniak i Dariusz Kuźniak.

Zakres zajęć:

1.     Promieniowanie geopatyczne i pola wirowe – doskonalenie pomiarów radiestezyjnych

2.     Neutralizacja szkodliwych oddziaływań różnymi metodami.

 Koszt udziału 20 zł. - w tym autorskie materiały ćwiczenioweProsimy o  zgłoszenie swego udziału w warsztatach do dnia 11 listopada (e-mail - srr@op.pl lub sms na nr 0-512-109-708).

 

 

17 października (sobota) w siedzibie Stowarzyszenia od godziny 10.00 zajęcia pod nazwą Nowe spojrzenie na kolory radiestezyjne i energie w środowisku człowieka poprowadzi kol. Gracjan Kuźniak.

W trakcie zajęć podsumowane zostaną też doświadczenia dwóch poprzednich spotkań  (majowego pod nazwą Nowe spojrzenie na promieniowanie sieciowe oraz wrześniowego  Nowe spojrzenie na pomiary radiestezyjne) oraz przedyskutowane i przećwiczone zasady i techniki pomiaru pól wirowych..

.

Te kilkugodzinne spotkania to dobra okazja do wymiany doświadczeń osób zainteresowanych nie tylko problematyką pól wirowych ale także postępem wiedzy i praktyki radiestezyjnej – akceptujących jak i negujących proponowane metody pracy lub interpretacji wyników doświadczeń.

Od ilości osób zdeklarowanych zależeć będzie zakres tematyczny i organizacja spotkania (m.in. wybór sali i wyposażenia oraz druk odpowiedniej ilości materiałów), dlatego prosimy o zgłoszenie (e-mail na konto srr@op.pl lub sms-em na nr 0-512-109-708) swego udziału w spotkaniu do dnia 14 października b.r.

 

12 września (sobota) w siedzibie Stowarzyszenia od godziny 10.00 - zajęcia pod nazwą Nowe spojrzenie na pomiary radiestezyjne  poprowadzi kol. Gracjan Kuźniak.

W trakcie zajęć podsumowane zostaną wyniki spotkania majowego (pod nazwą Nowe spojrzenie na promieniowanie sieciowe) oraz przedyskutowane i przećwiczone zasady i techniki pomiaru pól wirowych. Koszt udziału 20 zł. - w tym autorskie materiały ćwiczeniowe.

Jest to dobra okazja do spotkania i wymiany doświadczeń osób zainteresowanych problematyką pól wirowych. Od ilości osób zdeklarowanych zależeć będzie zakres tematyczny  i organizacja spotkania (m.in. wybór sali i wyposażenia oraz druk odpowiedniej ilości materiałów), dlatego prosimy o zgłoszenie (e-mail na konto srr@op.pl lub sms-em na nr 0-512-109-708) swego udziału w spotkaniu do  dnia 5 września b.r.

"Promieniowanie sieciowe i pola wirowe"

 W dniach 16 i 17 maja br. od godz 10.00 nad Wisłą, na działce naszego kolegi Leszka Gilaka odbyly się spotkania integracyjne (studenci wszystkich semestrów i członkowie S.R.R.oraz wszyscy zainteresowani), połączone z warsztatami radiestezyjnymi i zajęciami praktycznymi dla  III  SEMESTRU.

 

Zarząd Stowarzyszenia zaprasza na warsztaty radiestezyjne stanowiące wstęp do szkoleń w zakresie badań promieniowań sieciowych, pól wirowych oraz innych występujących tam zjawisk.

            Kolega Gracjan Kuźniak poprowadził warsztaty w dniu 16 maja w godzinach 13:00 – 16:00.

Opłata pokrywająca koszt wydruku wynosi 20 zł, a uczestnicy otrzymują skrypt , a także certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.

 

 

Radiesteci Warszawscy Prezentują”.

      Zapraszamy  na cykl seminariów, prezentujących dorobek, przemyślenia i metody pracy naszych Koleżanek i Kolegów. Spotkania i prezentacje posłużą dyskusji na tematy radiestezyjne oraz wymianie doświadczeń. Seminaria będą miały charakter otwarty, na które będziemy zapraszać jako słuchaczy członków SRR, jak również zainteresowane osoby z zewnątrz. Spotkania seminaryjne będziemy organizować 2 razy w miesiącu w środy. Miejsce spotkań - Instytut Badawczy Leśnictwa ul. Bitwy Warszawskiej 1920r. nr 3

W okresie wakacyjno - urlopowym nasze środowe spotkania seminaryjne z cyklu „Radiesteci Warszawscy Prezentują” zostają zawieszone na okres sierpnia i września.

 

Obiecujemy, że spotkania seminaryjne zostaną wznowione w październiku. W miejsce spotkań seminaryjnych proponujemy praktyczne spotkania warsztatowe, pod nazwą „w stronę geobiologii”. Spotkania mają na celu doskonalenie praktycznych umiejętności radiestezyjnych z zakresu promieniowań geopatycznych wpływających na zdrowie człowieka. Prowadzone będą przez członków Zarządu Stowarzyszenia

Zajęcia połączone będą z konfrontacją różnych sposobów mierzenia, analizowania i oceniania właściwości poszczególnych zadrażnień geopatycznych.

Warsztaty radiestezyjne odbywać się będą w scenerii plenerowej. Poprzedzone zostaną krótką prelekcją. Po części praktycznej przewidziana jest dyskusja. Koszt uczestnictwa dla członków Stowarzyszenia z opłaconymi składkami wynosi 10 zł a dla pozostałych 15 zł.

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia oraz osoby z nami sympatyzujące!!!

Terminy seminariów:

12 listopada 2008 o godz. 17:00

kol. irena Stiasna – mistrz radiestezji oraz członek honorowy naszego Stowarzyszenia podzieli się swoją wiedzą dotyczącą szkodliwych aspektów i wpływu na zdrowie człowieka radonu - promieniotwórczego gazu. Seminarium będzie zatytułowane „Promieniotwórczość w środowisku człowieka

 

26 listopada 2008 o godz. 17:00

kol. Piotr smażyński – mistrz radiestezji, członek założyciel i członek honorowy naszego Stowarzyszenia przedstawi swoje bogate doświadczenia dotyczące ekranów radiestezyjnych. Seminarium będzie zatytułowane „przed czym zabezpieczają nas ekrany radiestezyjne – próba podsumowania wieloletnich doświadczeń

 

29 października 2008 o godz. 17:00

kol. Teresa Brzuchacz – zaprezentuje swoje ciekawe i wieloletnie doświadczenia z zakresu wiedzy geomantycznej (Feng Shui) oraz radiestezyjnej, w prelekcji zatytułowanej: geomancja i radiestezja jako metoda profilaktyczna przy lokalizacji domu

 

23 sierpnia 2008 o godz. 17 (środa)

„Strefy korzystne dla zdrowia…………..pilnie poszukiwane”

Lokalizacja, właściwości, konieczność wyszukiwania, możliwości regeneracji sił witalnych w strefie. Po prelekcji w siedzibie Stowarzyszenia zajęcia praktyczne na wolnym powietrzu

Zajęcia poprowadzi kol. Wojciech Burzyński i Karol Szablewski

6 sierpnia 2008 o godz. 17 (środa)

„Siatka Hartmana i inne promieniowania sieciowe”.

Lokalizacja, właściwości, wpływ na zdrowie człowieka, medytacja w węzłach siatki. Po prelekcji w siedzibie Stowarzyszenia zajęcia praktyczne na wolnym powietrzu

Zajęcia poprowadzi kol. Jakub Zemła

Koszt uczestnictwa dla członków Stowarzyszenia z opłaconymi składkami wynosi 10 zł a dla pozostałych 15 zł.

UWAGA:

EKSPERYMENT TELERADIESTEZYJNY

W trakcie naszego ostatniego spotkania seminaryjnego podczas dyskusji został zgłoszony wniosek przeprowadzenia eksperymentu teleradiestezyjnego. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym eksperymencie oraz w jego przygotowaniu serdecznie zapraszam.

 

25 czerwca 2008 o godz. 17:00

kol. Witold Piasecki – Członek Założyciel i Członek Honorowy Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji, wybitny autorytet radiestezyjny, podzieli się swoimi doświadczeniami w prelekcji „Najtrudniejsza rzecz w radiestezji.”

8 lipca 2008 o godz. 17:00

kol. Anna Ekner – zaprezentuje swoje wieloletnie i bogate doświadczenia związane ze trudnymi sytuacjami przy neutralizacji szkodliwych promieniowań, kiedy to zawodziły ekrany radiestezyjne, w prelekcji zatytułowanej: „A jeśli nie ekrany radiestezyjne to co???.........”

 

23 lipca 2008 o godz. 17:00

kol. Hanna Wiśniewski – doświadczona radiestetka i bioenergoterapeutka przedstawi praktyczne rady, wynikające z wieloletniej praktyki, związane z ochroną i zachowaniem zdrowia. Seminarium będzie zatytułowane „Zdrowo żyć – jak to w obecnych czasach rozumieć?”

 

11 czerwca o godz. 17:00

kol. Edmund Raburski – mający bogate doświadczenie radiestezyjne i bioterapeutyczne, przedstawi temat „Radiestezyjne sposoby na zdrowie”.

 

28 maja 2008 o godz. 17.00

kol. Andrzej Urban – doświadczony radiesteta i weterynarz wygłosi prelekcję „Radiestezyjna ochrona fauny”. Po prelekcji przewidziana jest dyskusja.

Koszt uczestnictwa dla członków z opłaconymi składkami wynosi 10 zł dla pozostałych 15 zł.

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia oraz osoby sympatyzujące z nami!!!

 

14 maja 2008 o godz. 17.00

Cykl spotkań rozpoczyna kol. Roman Szymański – Członek Założyciel naszego Stowarzyszenia, prelekcją: „Doświadczony radiesteta radzi młodszym kolegom”. Po prelekcji przewidziana jest dyskusja.

Organizacją seminariów zajmuje się – kol. Jakub Zemła, do którego prosimy zgłaszać tematykę prelekcji i chęć uczestniczenia w organizowanych spotkaniach. Tel. 503 076 119, e-mail: radiestezja@radiestezja.waw.pl

WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA

29 kwietnia 2009r.

 

 

 Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia odbyło się w dniu 29 kwietnia 2009 roku (środa) w siedzibie Federacji Organizacji Pozarządowych – Warszawskie Centrum – ul Szpitalna 5 lok. 5

 

Pierwszy termin rozpoczęcia Zebrania ustalono na godzinę 16.30, drugi termin na godzinę 17.00 tego samego dnia. Zgodnie z paragrafem 26 Statutu Stowarzyszenia  „ uchwały podjęte w drugim terminie są ważne i obowiązują wszystkich członków bez względu na liczbę obecnych na zebraniu”.

 

  

 

 

 

 

Romuald Kropat nie żyje!

Wyrazy współczucia dla rodziny składają członkowie SRR

Ur.: 9 marca 1927, Prużany, Polska zm. 6 lipca 2008r

Operator filmowy i radiesteta. W latach 1943-45 w ZSRR pracował jako laborant fotograficzny. Repatriowany do Polski rozpoczął studia na WSSP w Gdańsku, następnie studiował w PWSF w Łodzi. Pracował jako asystent operatora w WFF w Łodzi, w 1954 debiutował jako samodzielny operator. Zrealizował też zdjęcia do kilkunastu filmów dokumentalnych. W latach 70. i 80. pracownik dydaktyczy PWSFTviT w Łodzi. Realizował jako operator zdjęcia do filmów: "Nos", "Jagoda w mieście.", "Urszula", "Czterej pancerni i pies" / Nagroda Ministra Obrony Narodowej I stopnia oraz nagroda Ministra Kultury i Sztuki I stopnia/, "Dzieci z naszej szkoły", " Tomek i pies", "Mansarda" , "I ty zostaniesz indianinem",  "Drugi człowiek", Walet pikowy" , "Rancho Texas" oraz " Dwie brygady" i "Człowiek na torze"

Mistrz Radiestezji /upr. mistrzowskie 3720/Międzywojewódzka Izba Rzemieślnicza w Bydgoszczy/ Członek SRR od 1 października 2004r. Zapoznał nas ze swoją metodą zabezpieczania budynków w budowie za pomocą kamieni polnych, układanych w specyficzny sposób.

 

2 sierpnia 2008r w sobotę w godzinach wieczornych zmarł nasz kolega

Mieczysław Adamek.

Uroczystości pogrzebowe w piątek 8 sierpnia rozpoczną się mszą świętą o godzinie 12.40 w starym kościółku na Cmentarzu Bródnowskim.

Wyrazy współczucia dla rodziny składają członkowie SRR

Mieczysław Adamek urodził się 11.12.1935r. w Warszawie
 
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej , Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi
Absolwent Podyplomowego Studium Pedagogicznego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Absolwent Studium Radiestezji i Ochrony Środowiska
Reżyser i operator filmowy
Twórca wartościowych i nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz scenariuszy filmowych, w tym unikalnych pierwszych w Polsce Filmów ze zdjęciami wykonywanymi pod wodą. Twórca pierwszego profesjonalnego filmu, którego głównym tematem była piosenka żeglarska pt.: „Chłopcy a-hoj”
Wykładowca w Policealnych Studiach Artystycznych
Uznany w całej Polsce społecznik i animator kultury
Wartościowy partner grup integracji społecznej, kandydat do Sejmiku Mazowieckiego.
Żeglarz i kapitan Żeglugi Wielkiej
Kwalifikowany Radiesteta - członek  komisji Rewizyjnej w Stowarzyszeniu Rzeczoznawców Radiestezji.
Współzałożyciel Stowarzyszenia Forum Inicjatyw Medialnych "Dobro w przekazie", które promuje pozytywne wzorce przekazów w mediach.

Zmarł po ciężkiej chorobie 2 sierpnia 2008r.

 

 

Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia

27 marca 2008r. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Sprawozdawczo-wyborcze

      Porządek obrad Walnego Zgromadzenia:

 • Wybór prowadzącego Walne Zgromadzenie. - kol. Piotr Smażyński
 • Wybór Komisji Skrutacyjnej.
 • Wybór Komisji Wniosków i Uchwał. -Irena Stiasna, Romana Turewicz, Henryk Adamski, Zbigniew Bagnowski.
 • Sprawozdanie Zarządu Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji z działalności  kadencji 2006 – 2007 oraz w I kwartale 2008r.
 • Sprawozdanie z działalności Pracowni Badań Radiestezyjnych.
 • Sprawozdanie Komisji ds. Kwalifikacji,

 • Sprawozdanie Sądu Koleżeńskiego.
 • Sprawozdanie z działalności Studium Radiestezji i Ochrony Środowiska.
 • Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej.
 • Zatwierdzenie bilansu finansowego SRR na wniosek Komisji Rewizyjnej.
 • Zatwierdzenie bilansu finansowego SRiOŚ na wniosek Komisji Rewizyjnej.
 • Udzielenie absolutorium Zarządowi na wniosek Komisji Rewizyjnej.
 • Udzielenie absolutorium Dyrektorowi SRiOŚ na wniosek Komisji Rewizyjnej.
 • Wybór nowych władz Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji:   

Zarząd:

 Andrzej Kolk, Romana Turewicz, Wojciech Burzyński, Jakub Zemła, Karol Szablewski

Komisja Rewizyjna:

Maria Surowska (przewodnicząca), Irena Stiasna, Zbigniew Bagnowski

Sąd Koleżeński:

Henryk Adamski, Gracjan Kuźniak, Hanna Wiśniewska

Komisja Kwalifikacyjna:

Piotr Smażyński (przewodniczący), Andrzej Kolk, Witold Piasecki, Irena Stiasna, Jakub Zemła

 

 • Dyskusja nad programem działalności Stowarzyszenia w najbliższym roku.
 • Podjęcie Uchwał.

 

 

10 grudnia 2007 r. jak co roku odbyło się spotkanie wigilijne radiestetów członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia. Prof. dr hab. Andrzej Kolk Prezes Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji przekazał wszystkim życzenia Świąteczne i Noworoczne.

 

Nominacja profesorska dla Naszego Prezesa

22.11.2007r  Prezes Stowarzyszenia otrzymał z rąk Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego  tytuł Profesora nauk leśnych. Gratulujemy !

W dniu 5 listopada 2007 roku (poniedziałek) o godzinie 17:00 odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji spotkanie jego członków. Gościem specjalnym był bułgarski radiesteta Iwan Jotov, który wygłosił prelekcję "Radiestezja w Bułgarii".

 

 

 

"Śpieszmy się kochać ludzi - tak szybko odchodzą"

       6 września 2006 r. zasnęła na zawsze  nasza kochana koleżanka

 Eugenia Podlewska 

Eugenia Podlewska!

Pierwszy raz usłyszeliśmy to imię i nazwisko podczas zajęć w Studium Radiestezji i Ochrony Środowiska w Warszawie. Na wezwanie odpowiedział wesoły, silny głos: „Jestem tu!” - osoby niezbyt wysokiej, ale emanującej wola intensywnego życia. Przypatrywała się uważnie ruchom wykładowców demonstrującym techniki posługiwania się sprzętem radiestezyjnym, pilnie powtarzała ćwiczenia i uczestniczyła w ekspertyzach, kolekcjonując w ciągu sześciu semestrów kolejne wpisy w indeksie Studium. Podczas ekspertyz w terenie doskonale radziła sobie z pomiarami, natomiast zabawny był widok Jej drobnej postaci na stercie pokaźnych kamieni, gdy trafnie wskazywała te akurat przydatne, ale była bezradna wobec ich masy, najczęściej przekraczającej kilkadziesiąt kilogramów.

Gienia… latem w chusteczce – bo słońce, jesienią – w swetrze lub kurtce, zwracała na siebie uwagę chętnie zadawanymi, trafnymi pytaniami i rzadką już umiejętnością spokojnego słuchania odpowiedzi i wyjaśnień.

Zainteresowania Gieni - oprócz radiestezji – obejmowały także bioenergoterapię. Skończyła wiele szkoleń z tej dziedziny. Spotkaliśmy się też na kursach reiki.

Gienia … towarzyska i rodzinna. Gotowa do błyskotliwej pogawędki i wymiany radiestezyjnych doświadczeń. Od stosownych organów administracyjnych otrzymała wyróżnienie za 50 lat pożycia małżeńskiego, znajdująca czas dla rodziców, dzieci i wnucząt. Na wielu twarzach pojawiła się zaduma na wieść o Jej odejściu.

Do Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji przystąpiła 8.12.2000 r.

Była czeladnikiem w zawodzie radiesteta.

Odprowadzili ją na miejsce wiecznego  spoczynku na Cmentarzu Wolskim rodzina, znajomi oraz przyjaciele. Koleżanki i koledzy ze Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji –  pożegnali  kwiatami w kolorach Warszawy – czerwonym i żółtym z szarfą   "KOCHANEJ KOLEŻANCE - RADIESTECI".

 Kochana Koleżanko, dziękujemy za pogodę ducha oraz przykład wytrwałości w poszukiwania wiedzy o tym, co widzialne i niewidzialne.

 

Eugenia Podlewska urodziła się 25 grudnia 1941r. w Pasiekach – odeszła

6 września 2006 roku w Warszawie.

Radiesteci

ze Stowarzyszenia Rzeczoznawców w Warszawie.

Kurs radiestezji i bioenegroterapii 22.09.2018r. godz.10.00

 

 

Jubileusz XXV SRR

 

 

W kręgu Geobiologii

 biuletyn SRR

Zamówienia w  redakcji Biuletynu

503076119

 

 

 

 

 

Strona główna ]

Wyślij pocztę do iresti@wp.pl z pytaniami i uwagami dotyczącymi tej witryny sieci web. Materiały na tej witrynie są chronione prawami autorskimi. Wykorzystanie ich w celach komercyjnych jest niezgodne z prawem.
Ostatnia modyfikacja: 06 sierpnia 2018